Najlepsze gry na PlayStation? Jakie zasługują na podium?

Granie na konsoli PlayStation to jedna z ulubionych rozrywek wielu osób. Niektórzy tak to kochają, że z utęsknieniem czekają na nowe odsłony popularnych serii gier. Trudno się dziwić, gdyż najlepsze tytuły na konsolę PS są pod każdym względem wybitne. A jakie? O tym w artykule! Przedstawimy trzy naszym zdaniem najwspanialsze gry na konsolę marki Sony!

Red Dead Redemption II

Chociaż “dwójka rzymska” wskazuje na drugą część, to tak naprawdę mamy do czynienia już z trzecią odsłoną westernowego cyklu o nazwie Red Dead. Tytuł pojawił się dość dawno temu, bo 2004 rok może dla graczy uchodzić jako odległa prehistoria. Jednak nie wtedy, a dopiero sześć lat później gra doczekała się prawdziwego uwielbienia. Po premierze Red Dead Redemption, czyli gry akcji z otwartym światem, społeczność graczy oszalała na jej punkcie, określając ją jako jedną z lepszych produkcji na konsole.

Najnowsza odsłona – Red Dead Redemption 2 to kontynuacja tej samej doskonałej rozrywki. Tym razem przenosimy się do roku 1899, do czasów, które poprzedzają wydarzenia znane z poprzednich części Red Dead. Gang Dutcha van der Lindego całkiem dobrze sobie poczyna, ale zalicza wpadkę, co skutkuje ucieczką przed stróżami prawa i łowcami nagród. Produkcja jest dopracowana w każdym calu, zachwyca wspaniale zaprojektowany rozległy, otwarty świat, gdzie podziwiamy góry, rzeki, lasy i prerie. Ta gra jest miła dla oka, ale i maksymalnie grywalna – sprawdź sam: https://www.euro.com.pl/gry-playstation-4/rockstar-games-red-dead-redemption-2-ps4.bhtml

Red Dead Redemption II

Horizon: Zero Dawn

Postapokaliptyczny świat, który zdominowały został przez maszyny? Czy znamy to z innych gier lub filmów? Zapewne tak, ale jak to zostało przedstawione w Horizon: Zero Dawn zasługuje na uznanie. Ludzkość cofnęła się do czasów prehistorii i korzysta z tradycyjnych łuków i proc, ale też stosuje do walki mechaniczne części maszyn, aby stworzyć z nich różne rodzaje futurystycznych strzał, pocisków i bomb. Nasza bohaterka – młoda dziewczyna o imieniu Aloy, mimo swojego wieku powiązana jest w jakiś sposób z wydarzeniami sprzed setek lat, właśnie tych, które doprowadziły do apokalipsy. To bez wątpienia jedna z lepszych gier na PlayStation, a otwarty świat został tu przedstawiony w sposób rewelacyjny.

Bloodborne

Dwie wspomniane powyżej gry mają wszystko, co powinno usatysfakcjonować zapalonego gracza. Brak im jednak tak mrocznego, gotyckiego i przytłaczającego klimatu, tak gęstego, że czuć go nawet kilka godzin po skończonej rozgrywce. Bez obaw, znajdziemy go w Bloodborne! Przenosimy się do Yharnam – groźnej metropolii, którą dotknęła tajemnicza plaga. Grasują tu przerażające bestie i łatwo się zgubić w plątaninie ulic i ścieżek. Jeśli tylko starczy nam odwagi, będziemy odkrywać tajemnice tego miejsca, próbując rozwikłać zagadkę, co tu się wydarzyło, jak pojawiła się zaraza.

Horizon: Zero Dawn

To tylko trzy gry z szeregu równie dobrych, dla których jednak w tak krótki rankingu nie mogło znaleźć się miejsce. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że gra nas nie zawiedzie, warto zawsze mieć pod ręką wymienione tytuły. To tak zwane pewniaki do tego, by całkowicie wsiąknąć w wirtualny, pełen wrażeń i emocji świat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here