World of Tanks - największy hit mmo

Gry czołgi online to w ostatnim czasie jedna z najbardziej popularnych form rozrywki, po jaką gracze sięgają w sieci. Możliwości jakie stwarza gatunek mmo przyciągają całe rzesze fanów. Rozgrywka prowadzona w tym samym czasie przez dużą ilość graczy kusi dynamizmem i zażartą rywalizacją. Wśród wielu tytułów, które oferują możliwość sieciowej rozgrywki opartej na symulacji czołgu, znajdziemy istną perełkę, która bije rekordy popularności – World of Tanks. Sprawdźmy, na czym polega fenomen tej gry.

World of Tanks to propozycja gry mmo, która przenosi gracza w różne realia historyczne i oferuje wędrówkę przez obcowanie ze sprzętem opancerzonym, jaki brał udział w różnych wojnach toczonych w różnych latach. Do dyspozycji gracza zostało bowiem oddanych 300 czołgów z czasów od I wojny światowej, po te, które brały udział w konfliktach bardziej współczesnych rozgrywających się w czasach trwania tzw. zimnej wojny. Co ciekawe, czołgi i inne pojazdy opancerzone, za sterami, których może zasiąść gracz, pochodzą z różnych krajów. I tak do dyspozycji gracza są pojazdy z USA, Japonii, Chin, Wielkiej Brytanii i wiele, wiele innych.

To, czym WoT zaskarbia sobie sympatię graczy jest rozbudowany tryb rpg, który polega na możliwości rozwijania i upgrade’owania swojej maszyny wraz z postępami czynionymi w grze. Zaczynając przygodę z World of Tanks, otrzymujemy dostęp jedynie do najsłabszych maszyn z pierwszego poziomu, na lepsze bestie, musimy sobie zapracować. Możliwość zdobywania uprawnień do coraz lepszych pojazdów kusi tych, którzy uwielbiają rozgrywkę w ramach rpg, czyli taką, opartą na rozwijaniu swojego profilu gracza.

World of Tanks oferuje wiele możliwych trybów gry. Od pojedynczych potyczek toczonych samodzielnie, po rozbudowane kampanie wojenne, w których jesteśmy członkami klanu czy plutonu. Również formy bitw mogą być różne. Możemy wybrać kampanię losową, oblężenie, bronienie twierdzy czy rozbudowaną kampanię wojenną. Różnorodność to duży atut tej gry.

Niezwykłą sympatią cieszy się tryb prowadzenia walki. Jeżeli jesteś graczem, którego zadowala proste strzelanie przez kliknięcia w myszkę, ta gra nie jest dla ciebie. Tutaj powodzenie akcji zależne jest o wielu czynników, takich jak grubość opancerzenia czy kąt wychylenia lufy.

Na koniec pozostało nam jeszcze powiedzieć o grafice. Producenci postawili na wysoką dbałość o oprawę wizualną. Grafika stoi na bardzo wysokim poziomie i wiernie odwzorowuje realia świata wojny i maszyn opancerzonych. Gracz otrzymuje grę, która podana została w pięknej oprawie wizualnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here