jakiej firmy szkło hartowane na telefon

Każdy użytkownik telefonów komórkowych wie jak trudno jest utrzymać ekran i wyświetlacz w nienagannym stanie. Są one bardzo podatne na zarysowania i uszkodzenia. Przez cały czas wystawione są na działania czynników zewnętrznych. Można oczywiście ograniczyć ryzyko powstawania rys i uszkodzeń. Jednym ze sposobów jest naklejenie na ekran folii zabezpieczającej lub szkła hartowanego. W tym artykule postaramy się wskazać różnicę pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami oraz podpowiedzieć jakiej firmy szkło hartowane na telefon będzie najlepsze.

Szkło hartowane czy folia zabezpieczająca?

Jeszcze kilka lat temu bardziej popularna była zwykła folia zabezpieczająca. Z bardzo prozaicznego powodu. Jest dużo tańsza niż dobrej jakości szkło hartowane. Chroni wprawdzie wyświetlacz telefonu przed drobnymi zarysowaniami lecz nie zdziała nic w przypadku upadku telefonu z większej wysokości na twarde podłoże. Nie zawsze też uda nam się idealnie nałożyć taką folię. A jeśli zrobimy to nieumiejętnie to nie dość że nie będzie ona wyglądać estetycznie to nie będzie do końca spełniać swojej roli. Gdy pod folie dostaną się pęcherzyki powietrza możemy właściwie ją od razu ściągnąć. Folia na ekranie zmienia także ostrość widzianego obrazu. Jest ona dużo gorszej jakości niż oryginalny widok wyświetlacza. Do zalet folii można na pewno zaliczyć jej niewielką grubość. Nie zwiększy ona wagi telefonu ani nie sprawi że stanie się on zauważalnie grubszy.

Szkło hartowane to całkowicie inne liga jeśli chodzi o zabezpieczenie wyświetlacza telefonu. Szkło chroni go nawet w przypadku upadku telefonu z większej wysokości. Jest ono grubsze i bardziej trwałe. Również montaż takie szkła jest dość prosty. Można powiedzieć, że szkło dobrej jakości kompleksowo chroni wyświetlacz ekranu. Te z górnej półki nie pogarszają również widoczności obrazu z ekranu oraz nie pogarszają czułości dotyku. Niestety wszystkie te właściwości mają swoją cenę i za dobrej jakości szkło hartowane będziemy musieli zapłacić znacznie więcej niż za zwykła folię zabezpieczającą.

Jakiej firmy szkło hartowane na telefon kupić?

Istnieje kilka firm godnych polecenia. Wśród nich warto wymienić 3mk, MyScreen Protector, Forever, Wozinsky czy Qoltec. Są to raczej godne zaufania firmy, które produkują dobry sprzęt.

Jak założyć szkło hartowane?

Zakładanie szkła hartowanego nie jest wbrew pozorom takie trudne. Wystarczy dokładnie wyczyścić ekran telefonu oraz miejsce pracy, następnie wilgotną szmatką dołączoną do zestawu przetrzeć ekran wyświetlacza i dopasować i przyłożyć szkło hartowane. Następnie korzystając z suchej szmatki równomiernie docisnąć ekran na całej szerokości ekranu. Z tą operacją powinien sobie poradzić każdy, nie wymaga szczególnych umiejętności.

[Głosów:18    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here