gra

Handheld to nic innego, jak konsola przenośna, przeznaczona do tego, jak sama nazwa wskazuje, aby grać w gry, trzymając ją w rękach. W pewnym momencie konsole handheldowe (na przykład konsole z serii GameBoy i DS, a także PSP od Sony) były bardzo popularne, potem jednak ta popularność przygasła.

Można jednak powiedzieć, że tego typu konsole powróciły kilka lat temu w wielkim stylu, a do tego w odświeżonym wydaniu, wraz z premierą Nintendo Switcha, czyli handhelda hybrydowego. Czy warto zainwestować w konsolę tego typu (a jeśli tak, to którą)? Sprawdź!

Handheld hybrydowy to synonim wszechstronności

Konsole stacjonarne i PC-ty to urządzenia, które można co prawda w razie czego przetransportować, ale, ogółem mówiąc, nadają się do grania w jednej stałej lokalizacji. Smartfony co prawda obecnie są mocniejsze niż kiedykolwiek pod względem komponentów, ale dość niewielkie ekrany i sterowanie jedynie dotykowe ograniczają ich potencjał. W związku z tym większość gier mobilnych jest dość prosta, chociaż są oczywiście w tym zakresie wyjątki (i coraz prężniej rozwija się streaming gier PC-towych na urządzeniach z Androidem i iOS-em).

Kiedy połączymy te dwa światy, otrzymamy urządzenie, które mieści się w dłoniach i wygodnie można używać go w podróży, ale które można też w domu podpiąć do telewizora czy monitora i grać na dużym ekranie. Tak właśnie działają konsole hybrydowe, takie jak Nintendo Switch czy zapowiedziany niedawno Steam Deck, o którym można przeczytać więcej na Tech Polska. Tego typu urządzenia są więc symbolem wszechstronności i można korzystać z nich w różny sposób w zależności od aktualnych potrzeb.

Wiele jednak zależy od parametrów danego urządzenia – na przykład na Steam Decku będzie można rzekomo instalować także wiele innych aplikacji poza grami, w tym takich, które nie były dedykowane konkretnie Deckowi, zaś asortyment gier i oprogramowania na Switcha jest dość niewielki.

Czy warto zainwestować w taką konsolę?

Jeśli ktoś często podróżuje, ale też czasami gra w domu (lub na odwrót) chce mieć jedno urządzenie do wszystkiego, konsola hybrydowa może być strzałem w dziesiątkę. To dobry pomysł także dla tak zwanych „niedzielnych graczy”, którzy nie chcą wydawać ogromnych pieniędzy na gamingowego PC czy konsolę nowej generacji.

Najlepszą opcją jest zastanowienie się, na jakiej formie grania najbardziej nam zależy i jak zazwyczaj gramy. Kiedy już zdecydujemy, że tego typu konsola jest w naszej sytuacji dobrą opcją, rekomendujemy zapoznanie się z recenzjami hybrydowych handheldów na Tech Polska i innych portalach tego typu. Pozwoli to podjąć lepszą decyzję w zakresie tego, którą konsolę wybrać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here