rozmowy międzynarodowe

Prawie 3 miliony Polaków pracuje poza granicami naszego kraju. Konieczność wyjazdu z Polski była podyktowana szukaniem możliwości generowania lepszych zarobków, dzięki którym można wieść życie w pełnym komforcie. Nie oznacza to jednak, że przeniesienie się do innego kraju wiąże się z samymi zaletami. Pozostaje tęsknota za ojczyzną, za bliskimi, rodziną i przyjaciółmi, bo przecież oni bardzo często nie wyjeżdżają. Jak sobie radzić z samotnością? Jak przetrwać rozłąkę? Podajemy praktyczne wskazówki, dzięki którym emigracja będzie charakteryzować się szeroką paletą walorów.

Po etapie fascynacji nowym miejscem i zadowolenia z lepszych warunków pracy oraz życia przychodzi czas na wątpliwości i zastanowienie. Emigrant nie jest pewny swojej pozycji, nie czuje się na obczyźnie dobrze, nie uznaje jej za swój nowy dom. Najchętniej rzuciłby wszystko i wrócił do Polski. Ratują go wtedy długie rozmowy międzynarodowe, a takie można realizować chociażby przy wykorzystaniu telefonii internetowej, która nie generuje wysokich kosztów. Tanie rozmowy to tylko jeden ze sposobów. Zawsze można przecież wsiąść w samolot i przylecieć na weekend. Nie jest to jednak takie proste, jeśli nowe życie prowadzone jest na przykład w Ameryce.

Do walizek warto zapakować fotografie, pamiątki, jakie wiążą się z rodziną. Trudne warunki pomoże też przetrwać grono nowych znajomych – dobrze jest poszukać na internetowych forach znajomości z rodakami. Polacy nie tylko pomogą w kwestiach praktycznych, ale okażą się też niesamowitym wsparciem, przecież przechodzili dokładnie taką samą ścieżkę i za rodziną tęsknią tak samo mocno.

Najlepszym rozwiązaniem jest sprowadzenie rodziny na obczyznę i większość rodaków właśnie tak robi. Cały proces stabilizacji trwa jednak około roku i w tym czasie emigranci tęsknią najbardziej. Nigdy nie należy się jednak poddawać, nawet krótka rozmowa telefoniczna pozwoli poczuć się lepiej i pewniej oraz dodać skrzydeł tak przecież potrzebnych do rozwoju w obcym kraju. Poddanie się i powrót do polskiej rzeczywistości i dawnego życia to najgorsza z możliwych opcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here