Veeam

W dzisiejszych czasach kwestia kopii zapasowych nie jest już ciekawostką czy rozwiązaniem zarezerwowanym tylko dla służb rządowych. Teraz o backupie słyszą już nawet dzieci w szkołach, a korzystanie z niego zaleca się nawet przeciętnemu użytkownikowi sieci. Tym bardziej w przypadku przedsiębiorstw, kopia zapasowa danych jest nie tyle opcją, co niezbędnym elementem funkcjonowania firmy.

Czym jest kopia zapasowa?

Kopia zapasowa, czyli kopia wszystkich plików, aplikacji i serwerów wirtualnych, która w razie utraty lub uszkodzenia danych ma służyć ich odtworzeniu. W wypadku awarii komputera, serwerowni lub innych, nieprzewidzianych wydarzeń nie stracą Państwo swoich cennych danych. Nie będą się też Państwo musieli martwić o ewentualne, niepożądane zmiany, które mogły zajść w trakcie edycji danych. Backup pozwala także na szybki i bezpieczny powrót do funkcjonowania firmy w przypadku większych problemów technicznych.

Naprzeciw wielu różnym wymaganiom setek klientów marka Veeam postanowiła stworzyć uniwersalne rozwiązanie. Veeam Backup & Replication to produkt dostosowany do potrzeb klienta profesjonalnego. Jego działanie przede wszystkim skupia się na jak najniższym RTPO – wartości docelowego czasu i punktu odzyskiwania, która nie przekracza 15 minut dla wszystkich aplikacji. Dotyczy to również dużych aplikacji korporacyjnych. Znaczenia nie ma też charakter lub lokalizacja danych. Za pomocą jednej konsoli mogą Państwo zarządzać i tworzyć kopie zapasowe obciążeń fizycznych, wirtualnych i chmurowych. Znika zatem problem wielu backupów umiejscowionych w różnych lokalizacjach bądź braku miejsca na kolejne. 

Najważniejsze zalety produktu Veeam:

vm

łatwe odzyskiwanie zarówno wielu, jak i pojedynczych plików dzięki funkcji natychmiastowego odzyskiwania plików,

– proste przenoszenie i odzyskiwanie każdych obciążeń lokalnych i chmurowych na platformy AWS, Azure i Azure Stack,

pełny wgląd w zarządzanie usługą backupu, a także monitorowanie obciążeń,

– tworzenie w jednym miejscu wszystkich kopii zapasowych,

– niskie wartości parametru RPO i bardzo szybkie odzyskiwanie wszystkich danych,

– zintegrowane funkcje replikacji w chmurze, które pozwalają na szybkie odzyskanie danych w wyniku awarii,

szybkie operacje backupu przy użyciu pamięci masowej czołowych producentów,

– łatwiejsze przełączanie na tryb awaryjny i powrót po awarii z jak najmniejszym wpływem tych procesów na działalność przedsiębiorstwa,

– automatyczna weryfikacja każdej repliki pod kątem odzyskiwalności,

–  natychmiastowe odzyskiwanie plików (nie dłużej niż 15 minut),

– wysoka pewność odzyskiwania danych dzięki dodaniu ochrony antywirusowej, mechanizmów zabezpieczeń i zapobieganiu włamaniom (funkcja bezpiecznego przywracania), a także dodatkowy mechanizm ochrony, który spełnia wymogi RODO i pozostałych przepisów (funkcja przywracania etapowego),

– łatwe zarządzanie kopią zapasową za pomocą stworzenia jednej, wirtualnej puli pamięci masowej kopii zapasowych,

nieograniczona pojemność na przechowywanie danych w trybie długoterminowym,

– szybkie i bezpieczne tworzenie kopii zapasowych w chmurze za pośrednictwem usługodawcy i przesyłanie ich do lokalizacji zewnętrznej; brak dodatkowych kosztów i nakładu pracy dla użytkownika,

– szybkie przesyłanie do lokalizacji zewnętrznej i zredukowanie obciążenia przepustowości,

gwarantowane odzyskanie każdego pliku i każdej aplikacji,

– możliwość wykorzystania danych zebranych w backupie do stworzenia symulacji systemu produkcyjnego. Pozwala to na przetestowanie nowych rozwiązań przed ich wdrożeniem.

Jak widać firma Veeam jest znana i doceniana na całym świecie nie bez powodu. W branży kopii zapasowych zdecydowanie wyróżnia się swoim specjalistycznym podejściem i skupieniem na potrzebach konsumenta. Produkt tej firmy polecamy przede wszystkim klientom profesjonalnym, którzy chcą być w stanie prowadzić swój biznes 24 godziny dziennie przez 7 dni w tygodniu, niezależnie od możliwych, nieprzewidzianych zdarzeń. Skorzystanie z jednego, kompletnego rozwiązania jakim jest Veeam Backup & Replication to o wiele łatwiejszy i przyjemniejszy sposób ochrony swoich danych niż wykorzystywanie kilku oprogramowań do różnych rodzajów plików.

Jeśli zainteresowała Państwa oferta proponowana przez markę Veeam, to zachęcamy do odwiedzenia legalnego dystrybutora, jakim jest thomas it. W ofercie sklepu znajdą Państwo szeroki wybór produktów z branży IT, a także ekspertów, którzy pomogą znaleźć idealne rozwiązanie dla Państwa potrzeb. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here