Jak wybrać statyw do aparatu

Rozwój social mediów pobudził w ludziach miłość do fotografii. Kiedyś zdjęcia były robione głównie przez osoby wykwalifikowane, które miały dużą wiedzę.

Obecnie praktycznie każdy robi w swoim życiu zdjęcia, a aparaty i obiektywy fotograficzne kupowane są coraz częściej przez osoby początkujące. Jednak warto zwrócić uwagę również na akcesoria fotograficzne.

Statyw do aparatu, jako dodatek

Poza aparatem i obiektywem do zdjęć potrzebny jest również statyw. Pomoże on robić zdjęcia najwyższej jakości. Statyw jest to przyrząd, na którym można postawić aparat bez obaw, że zdjęcie wyjdzie niewyraźne. Przykładowymi rodzajami statywów są:

– studyjne- są to najcięższe i najdroższe egzemplarze, które potrafią ważyć nawet 150 kg,

– standardowe- mają około metra i ważą do 5 kilogramów. Można je łatwo przetransportować, a koszt waha się w granicach 300 zł,

– stołowe- są to najprostsze statywy, które służą przede wszystkim do robienia prostych zdjęć, okazjonalnych. Są ona dość tanie i mieszczą się w kieszeni, więc z transportem nie powinno być problemu.

Do czego potrzebny jest statyw

Przydaje się on w wielu sytuacjach i to wyobraźnia człowieka pozostawia jedyne ograniczenia w tym temacie. Głównie stosuje się go w poniższych przypadkach.

1. Podczas robienia długich zdjęć i filmów, np. relacje z koncertów, meczów

2. Gdy za nagrywanie i prezentacje odpowiada jedna osoba. Statyw może sobie stać, a prezenter nie musi martwić się o to, że aparat upadnie

3. Przydaje się on również do robienia zdjęć techniką HDR

4. Znajduje on zastosowanie, podczas robienia zdjęć panoramy miast

Na co zwrócić uwagę wybierając statyw do aparatu

Bardzo istotne jest jego przeznaczenie. Należy wybierać go pod kątem jego wysokości, udźwigu, a także wagi. Osoby, które są mobilne powinny koncentrować się na lekkich urządzeniach. Istotne przy wyborze statywu są również nogi, stopki, kolumna, a także głowica, która jest najważniejszą częścią statywu. Należy również zwrócić uwagę na szybkość odpinania aparatu od statywu, ponieważ osoby, które nagrywają ekstremalne wyczyny innych ludzi lub dzikie zwierzęta powinny mieć cały czas możliwość szybkiego zapakowania całego sprzętu. Statywów na rynku jest bardzo dużo i każdy znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here