Drukarka igłowa

Od bardzo wielu lat drukarki igłowe spotykamy dosłownie wszędzie. Jednak nie korzystamy już z nich na użytek domowy. Drukarka igłowa wyparta została przez drukarkę laserową czy też przez drukarkę atramentową. W porównaniu z drukarkami atramentowymi oraz laserowymi ma ona kilka poważnych wad. Jedną z nich jest hałas. Kolejne to niska jakość druku oraz także druk niezbyt szybki. Zastanawiamy się zatem dlaczego wciąż pojawiają się nowe modele drukarek igłowych?

Drukarka igłowa

Drukarka igłowaJest tak ze względu na to, że mają także wiele niepodważalnych zalet. Na pewno mamy tutaj do czynienia z niskim kosztem eksploatacji. Taśmy oraz kasety bez problemu są dostępne i to w bardzo niskich cenach. Kolejną zaletą jest bez dwóch zdań trwałość druku. Nie spotka nas żadna przykra sytuacja ze znikającym paragonem czy też fakturą. Trwałość jak i także niezawodność to kolejna zaleta igłowych drukarek. Oczywiście przy poprawnej eksploatacji. Na pewno igłowa drukarka pozostanie w użytku dużo, dużo dłużej od drukarki atramentowej czy też od drukarki laserowej.

Rozwój technologii drukowania

Wiele osób także próbuje się zabawić w jasnowidza i chciałoby przewidzieć, jak długo drukarki te pozostaną w użyciu oraz w sprzedaży? Czy na to pytanie jesteśmy sobie w stanie odpowiedzieć? Oj będzie trudno. Tak naprawdę to jest wszystko zależne od samego postępu wszelkich technik druku. Jedno jest pewne – na pewno jeszcze bardzo długo będziemy słyszeć łoskot charakterystyczny dla igieł. Może do tej pory nie zwracaliśmy na to uwagi, ale będąc w sklepie, urzędzie czy też w różnego rodzaju firmach zwróćmy uwagę na stosowane drukarki. W wielu wypadkach są to zaprawdę drukarki igłowe. Oczywiście atramentowe czy też laserowe także znajdziemy. Prym jednak wiodą drukarki igłowe. W domach jak zostało już powiedziane występują rzadziej, ale to pewnie ze względu na hałas jaki wytwarzają, jak i także ze względu na wysoką cenę. Mimo, że w kosztach eksploatacyjnych się to zwraca, to w domu aż tyle nie drukujemy co w urzędach, sklepach oraz innych instytucjach, prawda?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here