Drukarki wielofunkcyjne

Drukarka kojarzy nam się głównie z drukowaniem gotowych dokumentów z komputera. Niektórzy mają drukarki, które służą do drukowania etykiet, cen, paragonów. Czasem jednak chcemy powielić dokument, który już posiadamy wydrukowany i nie jest on zapisany na komputerze. Zdarzają się też sytuacje, kiedy proces drukowania chcemy odwrócić: posiadamy wydrukowany dokument, a chcemy, aby był on w formie elektronicznej na komputerze. Możemy teoretycznie zrobić zdjęcie i zgrać na laptopa, jednak jakość i szczegółowość nie zawsze będą nas zadowalały. Z pomocą przychodzą wtedy urządzenia wielofunkcyjne, czyli tzw. drukarki wielofunkcyjne.

Drukarki wielofunkcyjne

Drukarki wielofunkcyjneChodzi o drukarki, które mają także wbudowane funkcje ksero i skaner. Podobnie jak zwykłe drukarki, umożliwiają wydrukowanie dokumentu czy zdjęcia z komputera. Możemy jednak w specjalnym miejscu umieścić kartkę z wydrukiem i wciskając odpowiedni przycisk sprawić, że powstanie kserokopia dokumentu. Możemy też z poziomu komputera uruchomić skaner, ustawić parametry, które nas interesują i sprawić, że kopia zawartości kartki włożonej do drukarki pojawi się na naszym komputerze.

Najtańsze wielofunkcyjne drukarki na rynku kosztują ok. 150 zł. Są to Canon Pixma MG2550S, Canon Pixma TS3150 czy HP DeskJet 2633. Nieco droższe modele, za ok. 400 zł, oferują znacznie szybszą pracę i lepszą rozdzielczość druku w kolorze. Przykładowe modele w tej cenie to HP DeskJet Ink Advantage 5075, Epson Expression Premium XP-6000 czy też niektóre modele z serii HP Laser Pro. Te ostatnie jednak nie drukują w kolorze, jedynie na czarno-biało.

Ile kosztuje drukarka wielofukcyjna?

Ceny profesjonalnych drukarek wielofunkcyjnych sięgają nawet kilku tysięcy złotych, jednak są to już bardzo profesjonalne urządzenia, wykorzystywane głównie w biurowcach, szkołach, instytucjach czy dużych korporacjach. Większość użytkowników będzie zadowolona z prostszych modeli, zajmujących przy okazji mniej miejsca w pomieszczeniu. Drukarki wielofunkcyjne mogą przydać się także uczniowi do zastosowań związanych z jego procesem edukacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrukarka Canon
Następny artykułDrukarka igłowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here