W marketach oferujących bardzo dużą ilość towarów trzeba stawiać na innowacje. Największym ułatwieniem pracy na stanowisku sprzedawcy jest komputer. Jeśli potrafimy sprawnie obsługiwać maszynę, znamy różne programy i systemy żadna praca nie będzie nam straszna. Innym ważnym sprzętem, z jakim spotykamy się w pracy jest drukarka z funkcją skanera. Nowoczesne drukarki różnią się od swoich poprzedniczek wydajnością, designem oraz głośnością pracy. Mieszczą także większą ilość kartek, co może być sporym ułatwieniem, jeśli nasza praca polega na ciągłym drukowaniu.

Drukarka fiskalna

Drukarka fiskalnaDla ludzi, którzy nie mają miejsca na sprzęt w swoich zakładach są inne rozwiązania. Od niedawna na rynku pojawiły się drukarki fiskalne. Sprzęt ten stał się niezbędnym narzędziem pracy taksówkarzy oraz inkasentów, którzy swoje zadania wykonują w terenie. Oprócz paragonów drukarka fiskalna może wydrukować fakturę, informuje nas też, że czas stworzyć dzienny raport ze sprzedaży. Ceny takiego urządzenia są rozmaite, wahają się od kilkudziesięciu złotych do kilkuset. Można podłączać do nich dodatkowe wyświetlacze albo wpinać je do komputera poprzez port USB. Są niewielkie przez co zajmują bardzo mało miejsca, te najmniejsze mieszczą się w kieszeni. Waga przenośnej drukarki jest nieduża, co jest dodatkowych atutem tego sprzętu. Jeśli jesteśmy estetami i miłośnikami gadżetów możemy dopasować styl do swoich potrzeb.

Jaki model wybrać?

Kobieta może zechcieć zakupić różowy model, a mężczyzna klasyczny, czarny. Gama kolorów jest szeroka. Szerokość wyświetlaczy jest różna, jeśli potrzebujemy mieć większy wyświetlacz a mniejsze przyciski na pewno znajdziemy coś dla siebie. Skróty klawiszowe dostosujemy do swoich potrzeb, jest to niezwykle istotne zwłaszcza, kiedy pracujemy dużo i intensywnie, a każda sekunda jest na wagę złota. Droższe modele pracują dłużej, ta wskazówka powinna być wyjątkowo ważna dla osób, które potrzebują, aby ich urządzenie było na chodzie przez dłuższy okres. Zdarza się, bowiem że nie jesteśmy w stanie albo nie mamy fizycznie możliwości, aby naładować sprzętu podczas pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRodzaje drukarek
Następny artykułDrukarka wifi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here