Czym kierować się przy wyborze kamery sportowej?

0
1125

Kamery sportowe cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Producenci oferują szeroką ofertę urządzeń, które umożliwiają nagrywanie różnego rodzaju aktywności fizycznych. Wybór odpowiedniej kamery zależy od wielu czynników.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach będzie wykorzystywana kamera (np. do nagrań pod wodą koniecznie zaopatrzyć trzeba się w sprzęt wodoodporny, należy zwrócić także uwagę, do jakiej głębokości możliwa jest praca kamery). Zdecydowanie kamerka sportowa powinna być również odporna na wstrząsy.

Dla innych kluczową kwestią może okazać się cena. Choć trudno się temu dziwić, warto zainwestować w tego typu sprzęt (oczywiście z głową, nie zawsze cena przekłada się na jakość), aby móc cieszyć się najwyższą jakością nagrywanych materiałów.

Spore znaczenie ma rozdzielczość. Najlepsze urządzenia mogą oferować nawet rejestrowanie w rozdzielczości 4K. Rozdzielczość Full HD jest jednak w zupełności wystarczająca (i zdecydowanie bardziej przyjazna dla portfela). Na niższą rozdzielczość nie ma co się decydować – taką jakość nagrań uzyskać można nagrywając telefonem, dlatego zakup kamery w takim przypadku zdecydowanie mija się z celem. Równie ważnym parametrem jest FPS, czyli liczba statycznych obrazów wyświetlanych w ciągu sekundy filmu (wpływa na płynność filmu). Standardem obecnie jest 60 kl./s, choć coraz częściej można spotkać się z możliwością nagrywania aż 240 kl./s.

Istotną kwestią jest mikrofon, w który wyposażona jest kamerka sportowa. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie kamery, aby nie zdziwić się, gdy mikrofon okaże się zbyt czuły i będzie rejestrować wszystko, nie pomijając nawet szumów z otoczenia.

Koniecznie należy zwrócić uwagę także na wytrzymałość baterii. Tu sprawa jest prosta – im wytrzymalsza, tym lepsza (pojemność co najmniej 900 mAh). Zapominając o tym aspekcie (i pozwalając tym samym na zbyt szybkie rozładowanie się urządzenia), można stracić wiele cennych ujęć.

Możliwość połączenia z siecią to kolejna ważna cecha kamerek sportowych. Obecnie niezwykle popularne stają się transmisje na żywo, dlatego decydując się na zakup warto także to mieć na uwadze.

Wybór odpowiedniej kamery internetowej zależy od indywidualnych preferencji kupującego. Oprócz nich warto jednak zwrócić uwagę także na parametry techniczne wybieranego sprzętu. To one powinny być decydujące przy wyborze urządzenia. Dlatego już dziś sprawdź ofertę na https://www.max-foto.pl/category/filmowanie-kamery-sportowe gdzie możesz porównać wiele modeli kamer sportowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here