hurtownia stomatologiczna

Wypełnianie lub odbudowa zębów to najczęstszy zabieg dentystyczny w niemal każdej klinice dentystycznej. Jest to proces mający na celu przywrócenie funkcjonalności uszkodzonego lub złamanego zęba, przy jednoczesnej poprawie wytrzymałości zęba, aby finalnie mógł wytrzymać nacisk żucia i utrzymać długowieczność materiału wypełniającego w jamie ustnej. Dlatego wszelkie zaopatrzenie gabinetu musi być w pełni przygotowane na świadczenie takich usług.

Zobacz: https://e-store.koldental.com.pl/

Co słychać w temacie wypełnień dla nowoczesnej stomatologii?

Dzisiejsza zaawansowana stomatologia dostarcza wspaniałych rozwiązań w postaci wypełnień dentystycznych – pytaj o nie przeglądając sklep dla gabinetów stomatologicznych. Te nowoczesne wypełnienia stomatologiczne zbudowane są z wysokiej jakości materiałów, które cechują się tym, że:

  • są estetyczne,
  • są trwałe,
  • mają podwyższoną wytrzymałość.

Ponieważ pacjenci coraz bardziej troszczą się o swój wygląd, popularny stał się materiał zwany estetycznym materiałem wypełniającym. Jest to żywica kompozytowa.

Istotne wady zwykłych materiałów wypełniających

Najstarszym rodzajem materiału wypełniającego jest amalgamat, dzisiaj w Polsce już mało która hurtownia stomatologiczna go oferuje. Amalgamat to mieszanina stopu amalgamatu i 50% rtęci, która po umieszczeniu w przygotowanym ubytku wygląda jak srebro, ale z czasem ciemnieje. Amalgamat ma dobrą wytrzymałość i trwałość, ale ma kilka istotnych wad:

  • Jest nieestetyczny, ponieważ nie pasuje do koloru zęba.
  • Wymaga nadmiernego cięcia zębów.
  • Nie nadaje się do zębów przednich.
  • Pacjent może być uczulony na materiał.

Aby przezwyciężyć te wady, najlepszym materiałem do stosowania w praktyce dentystycznej jest kompozyt dentystyczny.

Co warto wiedzieć o dzisiejszych kompozytach dentystycznych?

Zwykle jest to mieszanina żywic lub mieszanina szkła i plastiku zawierająca aktywator światła, dzięki czemu można ją utwardzać za pomocą aparatu do utwardzania światłem. Ze względu na swoją trwałość i bezpieczeństwo jest szeroko stosowana w różnych procedurach dentystycznych, takich jak odbudowy, odbudowa rdzenia, konturowanie zębów lub jako materiał przy pomocy instrumentów kompozytowych.

Każdy sklep dentystyczny Warszawa to potwierdzi, że w przeciwieństwie do innych materiałów, największą zaletą kompozytu dentystycznego jest jego estetyka i wytrzymałość. Ponieważ ta żywica kompozytowa występuje w różnych odcieniach, można ją dopasować niemal identycznie do koloru zęba pacjenta, dzięki czemu jest prawie niezauważalna. W przeciwieństwie do innych stosowanych wcześniej materiałów wypełniających, kompozytowe wypełnienie dentystyczne może być również stosowane do zębów przednich.

Więcej informacji: https://freelearning.pl/sprzet-dla-szkoly-dentystycznej-i-profesjonalnego-gabinetu-co-maja-wspolnego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here