Wirus na smartfonie

System Android tak samo jak stacjonarne wersje Windows, również są podatne na wirusy oraz złośliwy kod. Z tego powodu ochrona antywirusowa na telefon jest niezbędna.

Android jest powszechnie stosowanym systemem operacyjnym dla smartfonów oraz tabletów. Ze względu na powszechność występowania i elastyczne wymagania dotyczące bezpieczeństwa użytkownicy smartfonów są często atakowani przez złośliwe oprogramowanie, czyli wirusy.

Jak pozbyć się wirusów ze smartfona?

Program antywirusowy na smartfona, który korzysta z obszernego repozytorium ma znacznie większą szansę na usunięcie złośliwego oprogramowania. Jedną z metod usunięcia wirusów jest: użycie specjalnego oprogramowania zainstalowanego na telefonie. Mniej popularną metodą jest skanowanie i usuwanie wirusów po podłączeniu do komputera. A najrzadziej wybieranym sposobem jest całkowite przywrócenie ustawień fabrycznych.

Czyszczenie smartfona z wirusów internetowych

Program antywirusowy na androida zapobiegnie infiltracji przez wirusy przeglądarkowe. Jeśli telefon nie ma zainstalowanego blokera reklam, istnieje duże prawdopodobieństwo, że kliknięcie na reklamy spowoduje pobranie wirusa na urządzenie.

Czy jest Ci potrzebny program antywirusowy?

Po wprowadzeniu wszystkich ulepszeń, takich jak nowa wersja Androida oraz ulepszenie systemów wewnętrznych. Antywirus na telefon może wydawać się zbędny. Jednak mimo znaczących ulepszeń, nadal zaleca się korzystanie z jakiegoś programu antywirusowego.

Jak pozbyć się wirusów?

Aby ustrzec się przed wirusami na smartfony, należy przestrzegać następujących zasad: Używać nowoczesnych systemów operacyjnych oraz je aktualizować na bieżąco. Pobierać oraz instalować oprogramowanie tylko z oficjalnych stron internetowych. Pamiętać o terminowych aktualizacjach zainstalowanego oprogramowania. Nie używaj cracków oraz keygenów. Nie odwiedzać podejrzanych witryn. Używać prawidłowo skonfigurowanej zapory sieciowej.

Bez zastosowania programu antywirusowego można być narażonym na potężny atak, nawet jeśli do telefonu dostanie się tylko jeden wirus. Niestety program antywirusowy obciąża system i tym samym zabiera pamięć RAM, aby chronić Twoje dane. Na przykład w momencie pobierania nowego pliku z Internetu program antywirusowy zaczyna go sprawdzać. Wszystkie informacje wprowadzane do smartfona powinny być sprawdzane przez aktywnie działający program antywirusowy.

Wielu użytkowników uważa, że jeśli ich sytuacja finansowa nie pozwala na zakup płatnego programu antywirusowego to nie należy nawet myśleć o darmowym programie antywirusowym, ponieważ i tak on nie zapewni dobrej ochrony. Jednak nie jest to prawda. Obecnie dostępna jest szeroka gama bezpłatnych programów antywirusowych, które pomogą Ci w trudnym zadaniu ochrony Twoich informacji. Codziennie powstają wirusy, z którymi nie radzą sobie nawet płatne programy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here