Wielorakie możliwości automatyzacji produkcji

W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o procesie automatyzacji produkcji. Zadania, które mogą zostać wykonane przez roboty przemysłowe, warto przeznaczyć robotom. Na pewno wykonają one powierzone zadanie równie dobrze, a przy tym nie będą się męczyć. Zastanówmy się, w jakich obszar zautomatyzować swój biznes.

Paletyzacja jako wzorcowy przykład automatyzacji

Produkując dużą ilość produktów, które tak czy inaczej muszą wylądować na palecie, należy je spaletyzować. Konfigurowanie robotów przemysłowych w taki sposób, aby paletyzacja przynosiła korzyści czasowe, to główne zastosowanie robotyzacji produkcji. Oszczędzając czas możesz zwiększyć ilość produkowanych elementów.

Jest to czynność, która człowiekowi zajęła by mnóstwo czasu. Często elementy układane na palecie ważą dużo, jedna osoba na pewno by sobie nie poradziła. Robotyka i konfigurowanie robotów przemysłowych to idealne rozwiązanie tego problemu. Odpowiednie ustawienie maszyny pozwoli na spaletyzowanie partii towaru w przeciągu kilku minut.

Zgrzewanie produktów w jednolite opakowania

Na przykładzie produkcji zniczy można wykazać, jak wielkie znaczenie ma konfigurowanie robotów przemysłowych przy produkcji małych, mieszczących się w ręce przedmiotów. Ułożenie sześciu czy dziesięciu zniczy w równy prostokąt ręczne zgrzewanie zajęło by wieki. Maszyna zrobi to dużo szybciej, a odpowiednie konfigurowanie robotów przemysłowych pozwoli zoptymalizować ten proces, aby straty czasowe i materiałowe zredukować do minimum.

Jeszcze lepszym przykładem są butelki z wodą. Ważą one sporo, a ludzkie ręce są ograniczone jeśli chodzi o siłę. Automatyzowanie w zakładach produkujących napoje czy wodę to najważniejszy obszar i główne zadanie, jakie spełnia konfigurowanie robotów przemysłowych. Zastosowanie robotów w tej branży jest zdecydowanie jednym z największych.

Automatyczne spawanie przyspiesza produkcję

Spawanie bezpośrednio na taśmie produkcyjnej przy udziale robotów eliminuje problem ludzkiej pomyłki. Automat oraz odpowiednie konfigurowanie robotów przemysłowych znacznie przyspiesza proces. Jakość spawów, jakie w ten sposób osiągamy jest na najwyższym poziomie. Wszystkie są równe i jednolite. Warto zastanowić się nad automatyzacją następnych obszarów produkcyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here