wideokonferencja

Od kilku lat komunikacja w firmach opiera się głównie na połączeniach telefonicznych i korespondencji mailowej. Jednak wraz z rozwojem technologii powstają nowe rozwiązania, które pozwalają znacząco usprawnić wymianę informacji w biznesie. Jednym z nich jest wideokonferencja, która niesie za sobą szereg możliwości i korzyści.

Sprawna wymiana informacji na odległość

Wykorzystywanie w komunikacji wyłącznie rozmów telefonicznych i wiadomości e-mail jest czasochłonne i niezbyt wygodne. Przykładem może być sytuacja, gdy np. jesteśmy kierownikiem projektu w międzynarodowej firmie i musimy koordynować prace zespołów projektowych z różnych lokalizacji. Wówczas indywidualna rozmowa z każdym z pracowników pochłaniałaby dużo czasu, szczególnie gdy musielibyśmy komunikować się na odległość. Dlatego w takich sytuacjach sprawdzi się rozwiązanie, jakim jest wideokonferencja. Wspomniana rozmowa wideo w czasie rzeczywistym w takiej sytuacji jest narzędziem, które pozwala w znacznym stopniu zoptymalizować czas potrzebny na wymianę informacji, ponieważ możemy prowadzić ją z całym zespołem znajdującym się w danej lokalizacji. Wtedy bez problemu możemy omawiać istotne kwestie dotyczące bieżących zadań oraz poszczególnych fragmentów projektu wykorzystując do tego celu tablicę lub grafiki. Zatem jeśli chcielibyśmy wykonać to przy użyciu standardowych środków komunikacji, to taki proces zająłby dużo czasu, ponieważ musielibyśmy kontaktować się z każdym z osobna.

Co jest potrzebne do prowadzenia wideokonferencji?

Pozornie prowadzenie wideokonferencji może kojarzyć się z ogromną inwestycją w drogi sprzęt, lecz nic bardziej mylnego. Gdyż do prowadzenia konferencji wystarczą zestawy wideokonferencyjne, które mogą sprawnie działać w naszej infrastrukturze sieciowej. Dopasowane do możliwości i potrzeb firmy zestawy będą rozwiązaniem, które zwiększy potencjał komunikacyjny w przedsiębiorstwie. Dzięki temu oprócz wymiany informacji mogą prowadzone szkolenia i webinary, które stanowią atrakcyjną formę rozwoju pracowników. Dlatego stanowią one zaawansowane narzędzie dla firm, które cenią sobie jakość rozmów i czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here