jak fotografować dzieci?

Jeżeli szukasz porad, dzięki którym zdjęcia twoich dzieci będą w końcu idealne, dobrze trafiłeś! W końcu każdy rodzic uwielbia fotografować swoje pociechy. Poza tym w obecnych czasach sesje dziecięce stały się niezwykle popularne. Nawet jeżeli do tej pory nie mieliśmy do czynienia z aparatem, to gdy na świat przychodzi nasze dziecko, łapiemy w dłoń sprzęt i zamieniamy się w fotografa. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się jak wykonywać zdjęcia dzieci, by nie musiały się ich wstydzić, za dobre kilkanaście lat.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-fotografowac-dzieci-kilka-porad/

Zdjęcia dziecięce – jaki aparat będzie najlepszy?

Gdy na świat ma przyjść nasze pierwsze dziecko, zaczynamy się zastanawiać nad zakupem aparatu fotograficznego. W końcu zdjęcia z pierwszych dni życia, oczywiście również tych kolejnych, są niezwykłą pamiątką. Dzięki nim możemy cofnąć się kilka lat wstecz i powspominać dawne czasy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu dobrego aparatu?

Po pierwsze bez względu jaki model aparatu fotograficznego wybierzemy, kluczowa jest nauka jego obsługi. Więc musimy zapoznać się z instrukcją obsługi. Kolejna ważna sprawa, to musimy na spokojnie zastanowić się, czy jest nam potrzebny najlepszy aparat na rynku, czy może lepiej nie przepłacać i wybrać jego optymalną wersję.

Następny dylemat, który pojawia się przed zakupem sprzętu fotograficznego to – czy wybrać lustrzankę? Naszym zdaniem jest to zły wybór, lepiej postawić na bezlusterkowca, albo zaawansowany model aparatu kompaktowego. Taki sprzęt jest bardziej poręczny, możemy go wszędzie ze sobą zabrać. Wielkość aparatu fotograficznego powinna być naszym głównym czynnikiem, który weźmiemy pod uwagę, podczas wyboru odpowiedniego modelu.

Jak kadrować zdjęcia?

Większość rodziców podczas wykonywania fotografii swojemu dziecku, chcą by wypadło na nich jak najlepiej. W tym celu ustawiają je w nienaturalnych pozycjach i robią zdjęcia. Wydaje się, że wszystko jest okej, tylko czy na pewno? Takie pozowane zdjęcia są sztuczne, poza tym nie przywołują pozytywnych wspomnieć. Zdecydowanie lepiej jest przestać ustawiać swoje dziecko w określonej pozycji i wykonywać zdjęcia spontanicznie. Takie zdjęcia zdecydowanie chętniej będą oglądane w przyszłości.

Zobacz też: http://www.haveasign.pl/fotografowanie-zwierzat-czy-to-proste-zadanie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here