Monitor szerokokątny

Monitor szerokokątny to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują większej przestrzeni do pracy lub rozrywki. Jednakże równie dobrym wyborem mogą okazać się dwa standardowe monitory. Umożliwiają one precyzyjne rozdzielenie zadań. Przeczytaj o tym, jaki monitor wybrać i dlaczego czasem podstawowe rozwiązania mogą być najbardziej wydajne.

Dwa monitory? Jakie wybrać?

Zastanawiasz się, czy jedyne rozwiązanie na zwiększenie przestrzeni użytkowej pulpitu to monitor szerokokątny? Zdecydowanie nie, równie dobrym rozwiązaniem mogą być dwa monitory. Świetnym wyborem jest klasyczny model, taki jak monitor 2560 x 1440. Rozdzielczość ta umożliwia wykonywanie wszystkich zadań przy jednocześnie bardzo przystępnej cenie. Dobrą opcją jest monitor QHD 24” o ergonomicznym designie S60A.

Dzięki rozdzielczości QHD możesz dostrzec wcześniej niewidoczne detale. Ponadto rozwiązanie to sprawia, że wykonywanie wielu zadań jednocześnie może stać  się prostsze, a oglądanie filmów i zdjęć dużo przyjemniejsze. Ponadto monitory Samsung o wysokiej rozdzielczości są wyposażone w matrycę IPS oferującą krystalicznie czystą jakość kolorów i szeroki kąt widzenia 178°. Każdy użytkownik może doświadczyć wspaniałych wrażeń wizualnych pod dowolnym kątem, w żywych kolorach, bez rozmycia i zaników. Dzięki temu możesz cieszyć się świetnym obrazem bez konieczności posiadania urządzenia, jakim jest monitor 5 K.

Świetna jakość obrazu w przystępnej cenie

Niewątpliwie monitor WQHD to rozwiązanie, które umożliwia wydobycie głębi obrazu. Jednakże co właściwie oznacza ten skrót? Rozdzielczość Wide Quad HD to lekko udoskonalona jakość QHD. Jednakże również ta jakość posiada wiele rozwiązań, które zadbają o to, by Twój obraz był wysokiej jakości.

Model w rozdzielczości QHD, jakim jest monitor QHD 24” o ergonomicznym designie S60A również oferuje świetną jakość obrazu. Szeroka gama barw, niemal nieograniczona liczba odcieni i HDR10, dzięki któremu ciemne tony stają się ciemniejsze, a jasne – jaśniejsze, sprawiają, że treści są wizualnie bardzo dobre i mogą sprostać oczekiwaniom różnych użytkowników.

Monitor szerokokątny czy dwa monitory?

Decyzja, czy wybrać jednolity monitor szerokokątny, czy może dwa oddzielne monitory, jest indywidualna i zależy od preferencji użytkownika oraz zakresu zastosowań. Jednym z głównych argumentów za wyborem jednego monitora szerokokątnego jest jego wygoda użytkowania. Użytkownik nie musi przesuwać wzroku między różnymi monitorami, co może być męczące i wpływać na wygodę pracy. Dzięki jednolitemu monitorowi, obszar wyświetlania jest większy i użytkownik może mieć większy komfort podczas pracy z wieloma otwartymi aplikacjami.

Z drugiej strony, dwa oddzielne monitory mogą okazać się bardziej przydatne w sytuacji, gdy użytkownik pracuje z różnymi typami dokumentów lub aplikacji. Pozwalają one na podzielenie przestrzeni roboczej na co najmniej dwa ekrany, co może znacznie zwiększyć wydajność pracy. Dodatkowo dwa monitory niższej jakości mogą nie okazać się wystarczające dla grafików czy gamerów.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here