certyfikowanym partnerem YouTube

Certyfikat YouTube Certified to dokument poświadczający ukończenie specjalistycznych szkoleń stworzonych przez YouTube. Dzięki temu programowi użytkownicy, twórcy i profesjonaliści mogą uzyskać wiedzę na temat poruszania się po tym serwisie i sekrety optymalizacji filmików. Warto wyrobić ten kurs, jeśli chcemy się tym zająć zawodowo. Przedstawiamy drogę do tego, aby zostać certyfikowanym partnerem YouTube.

Czego nauczysz się na kursie?

YouTube oferuje cztery różne ścieżki certyfikacyjne:

  1. Własność treści: poruszane są tu kwestie związane z zarządzaniem treścią, prawami autorskimi, roszczeniami i obsługi YouTube Analytics. Certyfikat ten jest polecany dla menedżerów kanałów, osób zajmujących się operacjami biznesowymi, prawem cyfrowym i autorskim oraz do przedstawicieli wytwó
  2. Zarabianie na zasobach: celem tego certyfikatu jest nauczenie youtuberów tego, jak najlepiej zarabiać na swoim kanale. Poruszane są takie zagadnienia jak: prawo cyfrowe, zaawansowana statystyka oraz omawiane są różne skomplikowane kazusy dotyczące roszczeń do praw autorskich.
  3. Rozwój kanału: certyfikat jest skierowany do menedżerów i twórcó Nauczysz się tam wielu przydatnych informacji o kanale i o tym, jak go analizować oraz optymalizować.
  4. Muzyka: jest to certyfikat skierowany do twórców muzycznych oraz przedstawicieli wytwó Nauczysz się, jak poszerzyć grono fanów, mierzyć skuteczność kanału (YouTube Analytics) i tworzyć strategię dostosowaną do potrzeb twórców.

Kto może przystąpić do certyfikatu?

Do certyfikatu mogą przystąpić osoby prywatne oraz firmy. W przypadku osób prywatnych zaliczenie jest raczej łatwe: trzeba uzyskać co najmniej 75% dobrych odpowiedzi. Jeśli się nie uda uzyskać tego za pierwszym razem, to wystarczy odczekać 24 godziny, aby ponowić próbę. Można powtarzać do skutku.

W przypadku firm, to niestety certyfikaty zostały wstrzymane. Oficjalna informacja jest taka, że YouTube pracuje nad ich ulepszeniem. Dawne zasady były takie, że co najmniej ¾ pracowników firmy musiało zaliczyć jeden z kursów. Jakie będą nowe zasady? Tego nie wie nikt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here