Drukarka termiczna

Jeśli pracujesz w magazynie, fabryce lub zakładzie przemysłowym, który wymaga drukowania kodów kreskowych lub etykiet, prawdopodobnie doświadczyłeś bólu podczas drukowania ich za pomocą drukarki laserowej. To kłopot, ponieważ produkuje ogromne ilości odpadów i może być to czasochłonne. Jeśli rozważałeś wprowadzenie drukarki termicznej i jeszcze tego nie zrobiłeś, drukarka termiczna jest doskonałą alternatywą, która pozwala na mniej odpadów, łatwość użycia i szybsze drukowanie.

Drukarka termiczna

Postęp technologiczny oraz szybkość i jakość druku termicznego sprawiły, że ta metoda stała się coraz bardziej popularna w przedsiębiorstwach komercyjnych wszystkich odmian. Czy chodzisz do kina? Twój bilet prawdopodobnie został wydrukowany za pomocą drukarki termicznej.

Druk termiczny w pigułce

Mówiąc prościej, druk termiczny wykorzystuje ciepło do kopiowania obrazu na wybrany materiał. Druk atramentowy wykorzystuje atrament do przeniesienia obrazu na wybrany materiał. We wczesnych latach tej technologii drukowania, bezpośrednie drukarki termiczne przypominały żelazne pudła, podczas gdy drukarki atramentowe przypominały pistolety do tatuażu. W celu uzyskania szczegółowych obrazów i skomplikowanej kolorystyki, atramentowy druk był przejrzystą i doskonałą opcją. Druk atramentowy nadal zapewnia najwyższą jakość obrazu, jeśli używasz papieru jako bazy, ale w przypadku innych nośników najlepszym rozwiązaniem jest druk termotransferowy.

Przyjrzyjmy się bliżej dwóm głównym metodom druku termicznego: termotransferowy i termiczny

Przyjrzyjmy się bliżej dwóm głównym metodom druku termicznego: termotransferowy i termicznyDruk termotransferowy powstaje w procesie wykorzystującym ciepło w celu wytworzenia obrazu na papierze, etykiecie lub innym podobnym materiale. Obraz powstaje przez stopienie powłoki tak, aby pozostała przyklejona do zamierzonego materiału. Ta technika zapewnia wysokiej jakości drukowanie obrazu, którego nie można porównać z innymi opcjami drukowania na takich nośnikach.

Druk termiczny wykorzystuje chemicznie obrobione, wrażliwe na ciepło powłoki, które ciemnieją po nałożeniu na głowicę termiczną. W przeciwieństwie do drukarek termotransferowych, drukarki termiczne nie mają taśmy, atramentu ani tonera, dzięki czemu są bardziej trwałe niż drukarki atramentowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here