Binder Jetting - drukowanie 3D

Technologia Binder Jetting nie jest nowością – została opracowana już w 1993 roku przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology. Wtedy opierała się na selektywnym spajaniu proszku gipsowego przy użyciu lepiszcza, który jest natryskiwany przez głowicę pokrewną do tej używanej w drukarkach atramentowych do papieru. Czy dzisiaj technologia Binder Jetting wygląda tak samo?

Drukowanie 3D metodą Binder Jetting

Obecnie technologia Color Binder Jetting jest procesem wytwórczym, który umożliwia powstawanie złożonych kształtów przy użyciu proszków metalicznych. Warto podkreślić, że nie ma konieczności projektowania i używania skomplikowanych struktur podporowych. Przy pomocy ciekłego spoiwa spaja się proszek metaliczny – następnie wygrzewając i spiekając, spoiwa wyparowują. Opisywana technologia drukowania 3D działa podobnie do metody druku atramentem na papierze. Dzięki technologii Binder Jetting możliwe jest także drukowanie 3D z metalu. Eksperci z 3D PHOENIX podkreślają, że w celu uzyskania najlepszych efektów, należy pracować na przemysłowych drukarkach 3D o najlepszych parametrach. Niedawno na polski rynek weszły maszyny chińskiego producenta XYZPrinting. Przyjrzyjmy się drukarce XYZPrinting PartPro350 xBC.  

Profesjonalne drukowanie 3D – technologia Color Binder Jetting

XYZPrinting PartPro350 xBC jest przemysłową drukarką 3D zaprojektowaną do pracy przy pomocy innowacyjnej technologii Full-Color Binder Jetting. Maszyna z nowej linii XYZprinting Professional drukuje z proszku gipsowego w pełnej palecie barw.

Co wyróżnia drukarkę 3D XYZPrinting PartPro350 xBC?

Eksperci z 3D PHOENIX wymieniają kilka głównych czynników, które odróżniają tę drukarkę 3D od innych produkowanych także z myślą o technice Binder Jetting. Po pierwsze, należy podkreślić duże pole robocze maszyny – 350x220x200 mm, a także fakt, że drukarka utwardza całą warstwę w jednym krótkim procesie. Dzięki temu udaje nam się zyskać to, co najcenniejsze – czas. Drukarka 3D uzyskuje wysoką prędkość druku – 18 mm na godzinę, co oznacza, że może być nawet o 150% szybsza niż inne kolorowe drukarki 3D na rynku.

Drukarka 3D – projekty w pełnej palecie barw

Korzystając z drukarki XYZPrinting PartPro350 xBC, uzyskujemy kolorowe wydruki w pełnej palecie barw. Co więcej, wielokolorowy druk 3D powstaje w jednym procesie, łączącym wszystkie etapy:

  • nakładanie warstw,
  • utwardzanie,
  • kolorowanie.

Drukarka cechuje się wysoką rozdzielczością kolorów (1600 dpi), co zapewnia wizualizację skomplikowanych i szczegółowych detali.

Masowa produkcja pełnokolorowych modeli

Dużym atutem dla branż korzystających z pełnokolorowych modeli jest możliwość masowej produkcji, do której PartPro350 xBC jest przystosowana. Maszyna jest bardzo wydajna dzięki szybkiej technice drukowania na całym polu roboczym. Prędkość, jaką zapewnia, to nawet 18 mm na godzinę. Wydajność i tempo produkcji zapewniają także wyjmowany moduł zbiornika z proszkiem. Po wydrukowaniu modeli można usunąć wcześniejszy moduł, aby umieścić kolejny zbiornik bezpośrednio w maszynie, co pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie nowego wydruku 3D. Szybkie i precyzyjne wydruki w technologii Binder Jetting drukarka 3D PartPro350 xBC osiąga dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu BCPware, które jest przeznaczone do efektywnego przygotowania wielokolorowych obiektów do druku.

Więcej o drukarce XYZPrinting PartPro350 xBC można dowiedzieć się u polskiego przedstawiciela – 3D PHOENIX. Drukarka 3D dostępna jest w sklepie internetowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUchwyt do monitora
Następny artykułMonitory LED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here