tablet do rysowania

Obecnie praktycznie wszystkie dziedziny zawodowe aktywnie wykorzystują rozmaite odkrycia technologiczne. Nawet specjaliści od rysowania posługują się w swojej pracy specjalistycznymi urządzeniami, zazwyczaj stosując w tym celu tablet do rysowania. Choć dawniej, gdy na rynku pojawiały się dopiero pierwsze tablety, nikt nie pomyślałby o tym, że można na nich cokolwiek zaprojektować, dziś jest to najzupełniej w świecie możliwe. Tablety sprawdzają się w takich zadaniach znacznie lepiej od komputerów, ponieważ są bardziej precyzyjne, poręczne i funkcjonalne.

Tablet do rysowania

Jak jednak wybrać taki tablet, by ułatwił on pracę i zwiększył jej efektywność? Przede wszystkim ważna będzie jego powierzchnia robocza. Musi ona idealnie pasować do ekranu, na którym artysta zamierza wyświetlać swoje projekty. Jeżeli zatem projektant posługuje się na co dzień niewielkim monitorem, dobranie do niego gigantycznego tabletu nie będzie dobrym pomysłem. Przy takim połączeniu dość trudno zauważyć rzeczywiste efekty, by w razie czego móc je podrasować. Podobnie się stanie w przypadku połączenia małego tabletu z bardzo dużym ekranem. Oba urządzenia muszą mieć zatem podobny rozmiar, aby dało się na nich swobodnie pracować.

Kolejnym czynnikiem, branym pod uwagę podczas kupowania tabletu do rysowania, jest jego rozdzielczość. Oczywiście im większa ona jest, tym lepiej dla jakości sprzętu. Tablet do rysowania o wysokiej rozdzielczości doskonale zaprezentuje każdą wykonaną przez artystę pracę. Idealnie odzwierciedli nawet najmniejsze szczegóły i tym samym pozwoli na dopracowanie niezauważalnych na pierwszy rzut oka detali. Rozdzielczość powinna być bardzo ważna przede wszystkim dla architektów oraz projektantów wnętrz. Kreowane przez nich prace muszą być bowiem perfekcyjnie w każdym calu.

Proporcje także mogą mieć ogromne znaczenie i wpływ na efektywność pracy. Każdy tablet graficzny ma swój konkretny współczynnik proporcji, po którym można stwierdzić, w jaki sposób będzie on prezentować obraz na samym ekranie. Jeśli bowiem pewne proporcje nie zostaną zachowane, obraz stanie się mocno zniekształcony i nie odda w pełni zamysłu projektanta. Z tego powodu zaleca się kupować tablety oraz monitory w jednym czasie, najlepiej wybierając te pochodzące od identycznego producenta, by mogły one świetnie ze sobą współpracować.

Ile kosztuje tablet?

Teoretycznie najmniej ważnym kryterium branym pod uwagę podczas wyboru sprzętu do pracy powinna być jego cena. Niestety, początkujący architekt czy rozpoczynający dopiero swoją karierę grafik komputerowy nie może nie zwrócić uwagi na to, ile zapłaci za konkretny tablet do rysowania. Tak naprawdę jego cena zainteresuje go w pierwszej kolejności, bo jeśli będzie ona zbyt wysoka, potencjalny klient na pewno zrezygnuje ze swoich zamiarów. Teoria, jakoby droższe produkty były lepsze od tych tańszych, została już na szczęście obalona. Nie zawsze znajduje ona dla siebie uzasadnienie w świecie technologii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here