Po co nam fotowoltaika

Fotowoltaika to temat coraz częściej poruszany. Pytanie, jakie nasuwa się często, dotyczy tego, czy fotowoltaika jest nam naprawdę potrzebna i czy nie jest to kolejny chwyt marketingowy.

Instalacje fotowoltaiczne — założenia

Instalacja fotowoltaiczna, jeśli ma być opłacalna, musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi być dobrze zaprojektowana, do tego, aby z jednej strony spełniała wszystkie zapotrzebowania naszego gospodarstwa domowego, a z drugiej strony, aby nie było zbyt dużej nadprodukcji prądu elektrycznego.

Instalacje fotowoltaiczne muszą dodatkowo pracować przez określony czas, po to, aby mogły odpracować dług węglowy, jaki został zaciągnięty, po to, aby panele te mogły zostać wyprodukowane.

Podłączenie typu in-grid na zasadach prosumenckich jest najlepszą formą realizacji inwestycji. Dzięki niej mamy zdecydowanie większe możliwości, jeśli idzie o opłacalność budowy instalacji fotowoltaicznej.

Walka ze smogiem

Walka ze smogiem to kolejny argument na to, aby możliwie w jak największym stopniu inwestować w fotowoltaikę. Dzięki niej możemy znacząco zredukować ilość emitowanych pyłów, szczególe w miesiącach zimowych.

Instalacje fotowoltaiczne walcząc ze smogiem, przyczyniają się do poprawy jakości naszego życia. Pozwalają na poprawę stanu zdrowia, co jest oczywiste, ale z drugiej strony w sposób długofalowy sprawiają, że ludzie przyzwyczajają się do dobrej jakości powietrza i nie dopuszczą aby smog z powrotem powrócił w ich okolice.

Kryzys klimatyczny

Instalacje fotowoltaiczne w krajach rozwiniętych pozwalają na znaczącą redukcję emisji dwutlenku węgla. Dzięki temu spowalniamy rozwój sztucznie nakręconego efektu cieplarnianego.

Efekt cieplarniany to oczywiście nie jest tylko fakt, że robi się coraz cieplej. Z tego wynika wiele innych ważnych komplikacji. Panele mogą walnie przyczynić się do tego, aby negatywne zjawiska zostały wyhamowane.

Instalacje fotowoltaiczne są również sporym pracodawcą. Dzięki temu przyczyniają się do stałego rozwoju gospodarki. Jest to o tle korzystne, że instalacje fotowoltaiczne powstają z podobnym natężeniem wszędzie, dlatego rozwój gospodarczy jest zbliżony niezależnie od tego, czy dotyczy to wielkich aglomeracji, czy prowincjonalnych miast i miasteczek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here