Monitor AOC

Aoc International to tajwańska firma produkująca sprzęt elektroniczny. Zasłynęła z produkcji monitorów. Została założona w 1967 roku. W swojej ofercie posiada również telewizory oraz tablety. Aoc oferuje monitory Led jak również 4k.

Monitor AOC

Monitor AOC U2879VF czarny 4K ma rozdzielczość 3840 x 2160. Posiada ekran 28 calowy zoptymalizowany do oglądania filmów 4k oraz przeglądania multimediów. Czas reakcji wynosi 1ms.Szybka akcja i dramatyczne przejścia są przedstawiane płynnie, bez irytujących efektów duchów. Ultra wysoka rozdzielczość 4k zapewnia doskonała gęstość pikseli co gwarantuje wyjątkowo szczegółowy obraz. Matryca gwarantuje naturalne przejścia kolorów między odcieniami. Jego cena jest bardzo konkurencyjna i wynosi około 1100 zł.

Monitor AOCAoc posiada również w swojej ofercie monitory Led w bardziej przystępne cenowo jak na przykład: monitor AOC I2381FH. Jest to 23 calowy monitor o rozdzielczości 1920 x 1080 czas reakcji jest znacznie dłuższy od swojego poprzednika bo wynosi już 5ms lecz dalej jest on akceptowalny. Monitor ten idealnie nada się do stanowiska biurowego. Jest energooszczędny dzięki niskiemu poborowi prądu. Posiada również kąty widzenia w zakresie 178 stopni oraz 16,7 mln kolorów. Jego cena wynosi zaledwie 500 zł. Jak już wspomniałem firma posiada również w swojej ofercie telewizory i teraz przedstawię jeden z nich. AOC LCD TV 20″ TV2054-2E jest telewizorem zaledwie 20 calowym. Świetnie nada się do małego biura lub niewielkiego pokoju. Dzięki swojej wielkości jest bardzo lekki. Niestety posiada też wiele wad. Jego rozdzielczość wynosi zaledwie 800 x 600. Czas reakcji to aż 16 ms. Atutem na pewno jest liczba wyświetlanych kolorów 16.2mln oraz kąty widzenia w zakresie 160 stopni. Można go kupić już od 800 zł.

Jak widać firma Aoc w głównej mierze skupia się na produkcji monitorów i to bardzo dobrze z punktu widzenia konsumenta. Im więcej producentów monitorów tym ceny są bardziej konkurencyjne. Aoc to firma która ma już ugruntowane swoje miejsce na rynku sprzedaży sprzętu elektronicznego i posiada grono swoich wiernych fanów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMonitor do gier
Następny artykułMonitor OLED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here