Monitor 144hz

Wydaje się, że najważniejszą cechą monitora jest jego szerokość i długość. Jest to jednak nieprawda. Najwięcej osób, najczęściej są to gracze komputerowi, zwraca bardzo dużą uwagę na czas odświeżania ekranu. Gdy pracujesz na komputerze czy zwyczajnie przeglądasz internet, monitor 144hz nie jest ci niezbędny. Monitor ten specjalnie jest zaprojektowany dla graczy. Jeśli wydajność komputera oraz dynamiczność akcji będzie za wysoka, słabsze monitory mogą nie nadążać oraz obraz może nam się psuć, często pojawiają się bardzo irytujące paski na ekranie. Nie warto mieć mocnego i bardzo wydajnego komputera, gdy mamy bardzo słaby monitor. Jest on wtedy dla nas bardzo dużym ograniczeniem. Pamiętajmy również, że monitor nie odpowiada za wydajność komputera.

Monitor 144hz jest najlepszym możliwym monitorem

Pasuje on do najbardziej wydajnych komputerów i idealnie z nimi współgra. Każdy prawdziwy gracz, który ceni sobie jakość rozgrywki powinien posiadać ten monitor. Monitor posiada 3 rodzaje matryc (IPS, TN, VA), każda z nich ma wiele zalet, jednak mają one również swoje wady.

Matryca IPS świetnie obrazuje kolory, ma bardzo dobrą jakość obrazu oraz posiada szeroki kąt widzenia. Lecz niestety ma jedną wadę- ma słabe odwzorowanie czerni, lecz nie powinno to przeszkadzać nam w użytku.

Monitor 144hz jest najlepszym możliwym monitoremMatryca TN ma bardzo krótki czas reakcji oraz jest tania w porównaniu z innymi. Tą matrycę cenią sobie gracze rozgrywek dynamicznych, w których czas reakcji jest bardzo ważny. Niestety ta matryca ma słabe odwzorowanie kolorów oraz posiada gorsze kąty widzenia.

Matryca VA jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Posiada ona szybki czas reakcji, szerokie kąty widzenia oraz wysoki kontrast.

Pamiętajmy, że wybranie matrycy do naszego monitora jest ważne, najlepiej przemyśleć w jaki sposób będziemy korzystać z komputera i co jest dla nas ważne, jakość czy szybkość.

Warto wspomnieć również, że monitory 144hz mają funkcję AMD FreeSync, która wspiera płynność gry. Jest również opcja zakupu monitora zakrzywionego, który sprawia wrażenie, jakby obraz otaczał użytkownika. Niektóre monitory 144hz mają dotykowy ekran, który bardzo ułatwia nam pracę na komputerze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here