Systemy alarmowe dla firmy i do domu

Ochrona własnego mienia, dbanie o bezpieczeństwo bliskich jest dla wielu osób bardzo ważne. Współczesna technika pozwala na dokładne monitorowanie, kontrolowanie oraz zabezpieczanie zarówno prywatnych domów, jak i obiektów przemysłowych lub powierzchni biurowych. Pozwala to na stworzenie profesjonalnego systemu alarmowego dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Instalacje oparte na modułach, można dowolnie kształtować i rozbudowywać w razie zaistnienia takiej konieczności. Zobaczmy zatem, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo naszego domu lub firmy.

Dom jak twierdza

Domy jednorodzinne są bardziej narażone na włamania i kradzieże, rozsądna wydaje się więc instalacja systemu alarmowego. W zależności od potrzeb i wielkości nieruchomości możemy zastosować alarmy przewodowe, ich montaż jest jednak czasochłonny, wymaga użycia wielu narzędzi, dlatego też wiele osób decyduje się na praktyczniejsze pod tym względem systemy bezprzewodowe. Sercem domowej instalacji są zawsze centrale alarmowe, to one odbierają wszystkie informacje od takich elementów jak czujki magnetyczne, czy bariery podczerwieni.

Odpowiednio dobrany sprzęt alarmowy, taki jak czujki pir, wykrywacze ruchu czy czujniki wybicia szyb stwarzają sprawnie działającą, barierę ochronną. Nowoczesne systemy oferują możliwość sterowania oraz podgląd obrazu z kamer, nawet gdy znajdujemy się daleko poza domem. Możliwe jest to dzięki przekazywaniu obrazu w przypadku kamer przez internet oraz dedykowanym aplikacjom mobilnym. Natomiast nowoczesne alarmy bezprzewodowe oferują wiele przydatnych funkcji.

Na straży mienia firmowego

W pełni profesjonalne systemy dozoru dla biznesu muszą sprostać bardziej wymagającym warunkom pracy. Dlatego też stosowane w tych układach centrale alarmowe, czujki magnetyczne czy też bariery podczerwieni są bardziej skomplikowane, oferują więcej funkcji i przystosowane zostały do długotrwałej pracy w często niesprzyjających warunkach. Najczęściej wykorzystuje się alarmy bezprzewodowe ze względu na łatwy montaż i brak kosztów związanych z kładzeniem okablowania, co na rozległych obiektach może okazać się kosztowne.

Alarmy przewodowe natomiast stosowane mogą być w firmach mniejszych, gdzie zarówno czujki pir, jak i inne elementy są mniej liczne i ich montaż nie jest kłopotliwy. Najważniejsza zarówno w przypadku instalacji domowych, jak i tych w firmowych obiektach jest prawidłowa konfiguracja wszystkich elementów, tak by tworzyły one kompletny system alarmowy dopasowany do wymagań i specyfiki chronionego budynku.

Dowiedz się więcej na http://www.fonex.pl/kategorie/systemy-alarmowe-1.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here