Serwis drukarek

Zdaje się, że w XXI wieku każdy chciałby mieć swój własny biznes. Od jakiegoś czasu wraz z kolegą nie byliśmy zbyt zadowoleni ze stanowisk jakie zajmowaliśmy oraz polityki naszego pracodawcy. Chcieliśmy mieć coś swojego. Czemu mielibyśmy pracować na kogoś.

Pomysł na biznes

Serwis drukarekI tak zaczęły się poszukiwania. W internecie pełno jest kursów, stron i szemranych mentorów którzy mają naprowadzić odbiorcę na warty miliony biznes który z założenia jest prosty jak budowa cepa i osiągalny dla każdego szarego kowalskiego. Na szczęście obaj z kolegą jesteśmy dość trzeźwo myślącymi osobami i nie daliśmy się nabrać. Obaj mamy doświadczenie w handlu. Zaczęliśmy więc szukać możliwości handlu czymś co mamy, ale o czym nie wiemy, że to mamy.
Moi rodzice pracowali w firmie z roletami, ale stwierdziliśmy, że rynek jest nasycony. Próbowaliśmy handlu używanymi meblami, ale zarobek był marny a problemy ze składowaniem duże.

Serwis drukarek

Byliśmy zrezygnowani, naprawdę chcieliśmy się już poddać ale wtedy właśnie okazja przyszła do nas sama. Kolega ze studiów pracował w sklepie z multimediami, elektroniką i generalnie sprzętem. Sklep sprzedawał urządzenia mało znanej w Polsce marki i właściciel uznał, że nie opłaca mu się utrzymywać stoiska w drogiej galerii za tak marne przychody. Wzięliśmy więc od niego cały sprzęt za bezcen. Telewizory, komputery, odtwarzacze, sprzęt grający, konsole, telefony. Było tam wszystko. Właściciel, który był też mocno związany z producentem tej marki, dał nam namiary do handlowców, dzięki czemu byliśmy w stanie sprowadzać sprzęt po kosztach. Wrzucaliśmy oferty gdzie tylko się dało. Głównie na strony i portale, fora, media społecznościowe. Kolega który pracował dla poprzedniego właściciela sklepu znał się doskonale na sprzęcie i po paru pierwszych miesiącach w naszym małym magazynie dodaliśmy kolejne usługi: naprawy telefonów, serwis drukarek, komputerów i konsol. I tak z bardzo małego przedsięwzięcia mieliśmy już własny sklep i serwis, przynoszący regularne zyski. Wniosek jest taki, że jeśli się czegoś bardzo chce, to trzeba szukać i łapać nadarzające się okazje, a kiedy już się pojawiają rozwijać je z całej siły.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrukarka pdf
Następny artykułDrukarka etykiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here