peszle

Peszle to często stosowane rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa instalacji elektrycznych. Co prawda, peszle można też stosować do osłaniania przewodów i rur służących do transmisji innych typów energii. Jednak najczęściej do wnętrza peszli trafiają przewody elektryczne. Użycie peszli jest szczególnie ważne, gdy przewody będą narażone na różne szkodliwe oddziaływania, wynikające z ich lokalizacji, ekspozycji na szkodliwe warunki lub sposobu korzystania. Poniżej skupiamy się na ofercie peszli dedykowanych do zakopania w ziemi. Poznasz najważniejszą specyfikację tej grupy urządzeń oraz dowiesz się jak i kiedy stosuje się je do osłaniania przewodów wprowadzanych w ziemię.

Peszle – dostępne i polecane modele 

Peszle to produkty mogące różnić się rozmaitymi cechami i kryteriami. Podstawową sprawą, na którą zwróci uwagę każda osoba stykająca się z peszlami po raz pierwszy, jest ich struktura, a dokładnie – powierzchnia ścianek. Te mogą być gładkie, bądź też regularnie karbowane. Wbrew pozorom, różnica pomiędzy poszczególnymi rodzajami jest bardzo ważna. Peszle karbowane są nieco bardziej wytrzymałe niż ich gładkie odpowiedniki. Można swobodnie je wyginać, tworząc mniej i bardziej skomplikowane sieci przewodów. Ponadto, peszle karbowane rzadziej ulegają uszkodzeniom mechanicznym, potencjalnie powstającym w wyniku oddziaływania otoczenia. Jeśli więc zależy Ci na stworzeniu żywotnej i wytrzymałej instalacji w ziemi, wówczas wybór peszli karbowanych wydaje się najlepszym wyborem. 

Peszle są wykonane z tworzywa sztucznego, które tworzy doskonałą ochronę względem przechowywanych w ich wnętrzu przewodów. Przede wszystkim – tworzy zwartą strukturę otaczającą szczelnie przewody na całej ich długości. Dzięki temu, wilgoć, czynniki chemiczne i biologiczne, a także inne potencjalne szkodliwe oddziaływania, nie będą stanowiły żadnego zagrożenia. Dlatego z peszli korzystają profesjonalni odbiorcy, pracownicy firm budowlanych, konstrukcyjnych, remontowych i innych. 

Peszle w ziemi – korzyści i zalety z wyboru peszli karbowanych 

Dużym problemem w trakcie wprowadzania sieci przewodów w głąb ziemi jest fakt, że będą one trudno dostępne także w trakcie wykańczania danego zlecenia. Przykładowo, w trakcie wprowadzania przewodów w peszle może dojść do ich poplątania, a w najbardziej niekorzystnej sytuacji – nawet do zerwania. Do sytuacji takich dochodzi szczególnie w trakcie korzystania z peszli o gładkich ściankach. Niestety, ale ich równomierna powierzchnia nie sprzyja przeprowadzaniu wszystkich potencjalnych prac remontowych. 

Dlatego o wiele lepszym wyborem będą peszle karbowane, których struktura przeciwdziała zwijaniu się przewodów. Peszle takie ułatwiają przeciąganie przez ich wnętrze kabli – niezależnie od ich średnicy oraz konstrukcji. Nawet przewody wyposażone w wyjątkowo wytrzymałe powłoki (do wprowadzania w ziemię) nie powinny plątać się wewnątrz peszli karbowanych. 

Oprócz zwykłych peszli karbowanych znajdziesz także bardziej ich specjalistyczne odmiany. Mowa między innymi o peszlach odpornych na podwyższone temperatury (peszle niepalne), bezhalogenowe, zbrojone, a także odporne na promieniowanie UV. Dzięki temu masz możliwość wyboru peszla, niezależnie w jaki materiał lub grunt zostanie on wprowadzony. Peszel do kabli można stosować nie tylko w ziemi, ale również w strukturze ścian, w obrębie konstrukcji betonowych oraz w innych, bardziej i mniej wymagających, środowiskach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here