Monitor 4k

Najbardziej powszechne są monitory LCD. Jednak już coraz częściej popularne stają się monitory 4k. Monitor 4k jest w stanie już kupić przeciętny Kowalski, ceny zaczynają się już od około tysiąca złotych. Monitory te o rozdzielczości 3840×2160 wyróżniają się jakością obrazu oraz zastosowanymi technologiami. Najdroższe monitory 4k mogą osiągać cenę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Posiadają wszystkie najnowsze technologie, wysokie odświeżanie oraz HDR. Producenci, którzy oferują monitory 4k to między innymi: Samsung, AOC, LG, Philips, Acer, BenQ oraz Asus.

Monitor 4k

Monitor 4kPierwszą propozycją będzie Samsung U32H850UMUX. Jest to monitor z seri QLed wykorzystujący technologie kropek kwantowych. Charakteryzuje się szybkim czasem reakcji oraz dobrą jakością obrazów. Jest to najbardziej uniwersalny wybór moim zdaniem. Jego cena kształtuje się w okolicach 2tysięcy złotych. Kolejnym wyborem będzie monitor LG 43UD79. Jest to monitor o ogromnych wymiarach. 43 calowy monitor ułatwia pracę na kilku oknach jednocześnie. Cechują go wysokie kąty widzenia oraz dobre odwzorowanie kolorów. Posiada również dużo różnych złącz nawet USB typu C. Jego cena kształtuje się w okolicach 2.5 tysięcy złotych. Kolejny polecanym monitorem 4k jest Acer Predator XB281HKbmiprz. Jest to typowo gamingowy monitor z seri Predator. Cechuje go minimalny czas reakcji oraz niski pobór mocy. Jest to 28 calowy monitor przeznaczony dla gracza. Jego cena kształtuje się w okolicach 2.3 tysięcy złotych.

Ostatnią propozycją jest monitor Philips BDM4350UC/00. Jest to monitor 43 calowy. Idealna propozycja dla grafików komputerowych. Monitor świetnie odwzorowuje kolory i posiada szerokie kąty widzenia. Dzięki czemu grafik może swobodnie wykonywać swoją pracę. Cena monitora waha się w okolicach 2 tysięcy złotych. Warto pamiętać, że nie wystarczy posiadać tylko monitora obsługującego 4k. Potrzebujemy również wydajnej karty graficznej oraz mocnego procesora, które poradzą sobie z obsługą gier i multimediów w tej rozdzielczości. Monitor 4k nie jest polecany, gdy szukamy rozwiązania budżetowego o niewielkiej przekątnej ekranu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here