Drukarka wifi

W dzisiejszym wpisie sprawdzimy, co to jest drukarka działająca przez WiFi. Otóż jest to urządzenie, które pozwala na podłączenie się do sieci bezprzewodowej i drukowanie za jej pośrednictwem. Powoduje to, że nie jesteśmy „uwiązani” do drukarki żadnym przewodem, a nawet więcej – możemy bez problemu taką drukarkę obsługiwać z dowolnego komputera w naszej sieci domowej, a nawet z tabletów i laptopów włącznie. Sprawdźmy więc jak skonfigurować taką drukarkę.

Drukarka wifi

Drukarka wifiPrzede wszystkim drukarka WiFi jest zasadniczo taka sama, jak każda inna drukarka. Większość umożliwia także podłączenie przewodem do komputera lub routera poprzez tak zwaną skrętkę ethernetową. Jednak drukarki działające po WiFi umożliwiają także zastosowanie połączenia bezprzewodowego, dzięki któremu będzie możliwe połączenie się z siecią bez żadnych kabli. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia nam sporą mobilność i drukowanie z każdego miejsca w domu, włączając w to smartfony oraz tablety i inne urządzenia bezprzewodowe. To naprawdę ogromna zaleta.

Wystarczy sprawnie działająca sieć

Przede wszystkim posiadanie drukarki WiFi wyklucza konieczność instalacji print serwerów i tym podobnych urządzeń, które niekoniecznie są w kręgu naszego zainteresowania. Dodatkowo takie urządzenia trudno kupić, nie zawsze współpracują z daną drukarką i ogólnie ich konfiguracja bywa trudna. Tymczasem drukarka WiFi jedyne czego wymaga, to sprawnie działającej sieci. Łączy się ona albo z istniejącą już siecią, albo sama tworzy własną i na tej podstawie możliwe jest połączenie się z nią i drukowanie. Nic prostszego, wystarczy tylko rozpocząć działanie programu i już można korzystać z urządzenia. Również wykorzystanie tabletów i smartfonów jest tutaj możliwe i drukowanie bezpośrednio z nich przebiega bez problemów.

Jak widać drukarka WiFi jest czymś, co definitywnie warto w dzisiejszych czasach posiadać. Dlatego też dobrym pomysłem jest kupienie sobie takiej właśnie drukarki, jeżeli zamierzamy zmienić sprzęt do drukowania w naszym domu. Urządzenia tego typu nie są drogi i każdy może sobie na nie pozwolić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrukarka fiskalna
Następny artykułDrukarka a3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here