Czego uczą gry z pojazdami

Samochód, motor, traktor – twórcy gier online i udostępnianych jako aplikacje na smartfony coraz częściej sięgają po pojazdy mechaniczne, opierając na nich fabułę całej gry. Jednocześnie pojawia się pytanie, do kogo skierowane są takie gry. Niemniej ważne staje się zagadnienie edukacyjne, bowiem gry powinny czegoś uczyć. Czego zatem uczą gry z pojazdami mechanicznymi?

Jazda wirtualnym pojazdem

Gry traktory online skierowane są do różnych odbiorców. Pierwsze gry z pojazdami przeznaczone dla kilkulatków to gry, w których dziecko porusza traktorem czy samochodem po wybranej trasie. W ten sposób uczy się skupienia na wybranych elementach gry, a jednocześnie poprawia swoje zdolności manualne, bowiem pojazd musi być poruszany, co robi samo dziecko przesuwając, czasem dosyć nieporadnie, pojazd na ekranie smartfona czy tabletu. W grach dla nieco starszych graczy mogą się pojawić dodatkowe elementy, np. konieczność przejechania trasy w określonym czasie, konieczność pokonania dodatkowych przeszkód czy też zbierania dodatkowych punktów poprzez wykonywanie zadań specjalnych. Elementem współzawodnictwa będzie osiąganie określonego wyniku, który będzie można zapisać w tabeli zwycięzców udostępnionej na stronie z grą. Gry dla jeszcze starszej grupy mogą pomagać w prowadzeniu prawdziwego samochodu czy innego pojazdu, pomagają również w rozwijaniu wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego.

Gry online dla dzieci

Jak widać wybór gier z samymi pojazdami mechanicznymi pozwala na ich dobór do wieku i zainteresowań grającego. Jednak gry online to również aplikacje, dzięki którym można uczyć się czytać, poznawać nowe słówka w języku obcym czy uczyć się innych przydatnych umiejętności. Coraz częściej jako gry online udostępniane są klasyczne gry, jak warcaby, szachy czy mahjong. W przypadku tych gier zmienił się jedynie sposób grania – zamiast tradycyjnych pionków, figur szachowych i szachownicy jest ekran tabletu czy smartfona, ale zasady gry pozostają takie same. Jest jeszcze jeden czynnik, którzy przemawia na korzyść gier online: można w nie grać samodzielnie, co nie zawsze jest możliwe przy tradycyjnych grach. Niektóre z nich to gry rozgrywane pomiędzy graczem a komputerem czy może raczej systemem, w niektórych z kolei gracze mogą współzawodniczyć ze sobą tocząc wirtualne partie gier lub wcielając się w przeciwników. Także możliwość publikowania wyników pozwala na przyjmowanie porażek jednocześnie ucząc, że nawet w grze online nie wygrywa się za każdym razem i trzeba umieć poradzić sobie z przegraną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here